Претражи овај блог

11 март, 2010

DNK i MAHARISHI JYOTISH

DNK je dugachak, lanchani makromolekul, sastavljen od velikog broja malih molekula - nukleotida. Svaki nukleotid je sastavljen od: baze, shecera i fosfata. Nukleotidi su uredjeni sekvencionalno, jedan za drugim, formirajuci dugachak lanac. Dva takva lanca - helikoidi - navijaju se jedan oko drugog, formirajuci ono shto nazivamo molekul DNK. Ova dva lanca su medjusobno povezana hidrogenim vezama. Ovo je posledica razmene protona izmedju baza koje su locirane u centru dvostrukog heliksa DNK. Usled toga se dvostruka heliotidna struktura DNK. navija oko centralne ose sachinjene od hidrogenih veza.
Svaki nukleotid sadrzi jednu od chetiri baze: guanin, adenin, timin i citozin, ili skraceno G, A, T i C. Shecer i fosfati su jednaki za sve nukleotide, dok specifichan redosled i sekvence baza determinishe genetichku informaciju. Shecer i fosfati su uglavnom igraju strukturalnu ulogu, kao oslonac DNK.
Osnovna dvojna helichna struktura DNK reflektuje fundamentalni koncept VEDA, opisan u Maharishi Vedskoj Nauci,

Ova dva heliksa su identichni, kao lik u ogledalu. Jedan od njih se zove shablonska nit a drugi, kodna nit. Kodna nit je "tihi svedok" i ne uchestvuje u formiranju prenosioca poruka, RNK (m-RNK). Ona jednostavno odrzava memoriju chitave sekvencu. Vezana je za vrednost Purushe.

Drugi heliks uchestvuje kao katalizator za izrazavanje informacija sadrzanih u DNK. On se povezuje sa vrednoshcu Prakrti. Na ovaj nachin, oba heliksa ostaju nepromenjena, dok upravljaju svim promenama. Jedan od njih - kodna nit - je svakako transcendentalniji od drugog.

Poprechni presek DNK ce nam pomoci da sagledamo kako je 9 Graha locirano u molekulu.

Naime, u samom centru ove dvostruke helikoidne strukture je njena osa, sachinjena od hidrogenih veza. Hidrogene veze su posledica razmene protona medju komlementarnim bazama. Molekul DNK je sachinjen od razlichitih komponenata nukleotida koji rotiraju oko centralne ose, shto je identichno kretanjima u nashem solarnom sistemu.

Nashe sunce, koje je najvecim delom sastavljeno od hidrogena, nalazi se u samom centru (Brahma stan-obitavalishte Brahme), dok ostale planete rotiraju oko njega!

Isti nachin na koji planete rotiraju oko Surye (sunca), tako i odredjene komponente DNK rotiraju oko ose DNK. Na primer, baza Adenanina moze biti vidjena na razlichitim mestima duz ose DNK. Ukoliko istrazujemo sve adenanine koje se nalaze u molekulu DNK, videcemo da ih zatichemo na razlichitim mestima, u krugu od 360 stepeni. Dakle krecu se u krug oko ose heliksa DNK. To isto vazi i za sve ostale komponente DNK.

Zapazeno je da se DNK u svojim aktivnostima otvara i zatvara u odredjeno vreme, shto izruchuje razlichite gene u razlichito vreme, da bi prosledili razlichite informacije, koje treba da se izraze u zavisnosti od potreba. Ovo odrzava balans u fizioloshkim funkcijama i strukturi.
Ovo se takodje podudara sa nachinom funkcionisanja graha (planeta) u Maharishi Jyotishu.

02 март, 2010

27 NAKSHATRI I PRODUZENA KICHMENA MOZDINA






Koorelacija izmedju 27 Nakshati i 27 neurona, koji su smeshteni u produzenom delu kichmene mozdine i uchestvuju u aktivnostima mozga, je vishe nego ochigledna!
Naime, postoji tachno 27 grupa celija, koje se na osnovu broja, generalnih znachenja i funkicija mogu povezati sa 27 lunarnih konstelacija. Ove grupe celija zaduzene su za pobudjivanje odredjenog ponashanja, kao shto su: budnost, dremanje, sanjanje, spavanje,tj. razlichite nivoe budnosti. Takodje su odgovorne za regulisanje refleksa, koordinaciju automatskih funkcija, modulaciju osecaja bola, kao i razne druge funkcije, sudeci po rasprostranjenosti komunikacije unutar njih.

U vreme rodjenja, novorodjeni je izlozen potpuno novim uslovima, koji zahtevaju kompletno novu postavku uslova za fiziologiju, prisiljavajuci je da se sama odrzava; pomocu ishrane, disanja, odrzavanja telesne temperature i td. Dakle rodjeni je prisiljen da se stara o kontinuitetu i stabilnosti svog vlastitog miljea. Ovde su najvishe ukljuchene aktivnosti hipotalamusa, povezane sa ciklusima determinisanim mozdanim nukleusima (nakshatrama).
Pre rodjenja fiziologija bebe je vodjena unutrashnjim ritmovima i ciklusima, upravljajuci kompletnom fiziologijom i nervnim sistemom. Ovi ciklusi i ritmovi su kontrolisani ritmovima majke, kao i unutrashnjim ritmovima vlastitog nervnog sistema bebe.
Rodjenje se deshava u tachno odredjeno vreme koje odgovara specifichnim aktivnostima hipotalamusa (Mesec), u saradnji sa specifichnim aktivnostima nukleusa (nakshatre) u produzenoj kichmenoj mozdini. Ovo je pochetak individualnog zivota i svih zivotnih faza koje slede, kako je opisano u Jyotishu. Od momenta rodjenja, ciklusi pochinju da se odmotavaju, sledeci savrshen red, u terminima; 24 chasa, dan i noc, nedelja, mesec i td.